Bijwerking Amiodaron | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

15:32 10/05/2015

Bijwerking Amiodaron

Ik slik sinds 6 weken amiodaron na 5 mislukte cardioversies. Mijn hartritme is nu wel acceptabel maar de bijwerkingen zijn vervelend. Heb nu een te traag werkende schildklier en krijg medicatie ben erg moe. Verder al 2x bronchitis waar de huisarts mij prednison en AB kuurtje voor geeft maar de benauwdheid blijft. Ik maak mij ongerust omdat ik weet dat amiodaron ook slecht is voor de longen. Ik ben alle dagen benauwd en heb flinke hoestbuien. Kan het dat de bronchitis door de medicatie wordt veroorzaakt?
0
2

Je moet Inloggen om te reageren

Albert Meijer

Longklachten na starten van amiodaronbehandeling zijn altijd een reden voor verder onderzoek. Hoewel zeldzaam in doseringen van 200 mg per dag na 6 weken gebruik, is het wel degelijk mogelijk dat het hier een bijwerking van amio betreft. Een roentgenfoto en/of een CT scan zijn dan de gebruikelijke onderzoeken. Als u voordat u amio gebruikte ook al bronchitis had, hoeft het natuurlijk geen amio bijwerking te betreffen
Een te traag werkende schildklier is meestal pas iets wat zich na langer gebruik voordoet. Mogelijk werkte uw schildklier tevoor al te langzaam.
Amiodaron is een geweldig middel, maar gelaas soms met geweldige bijwerkingen.
Is catheterablatie al eens ter sprake geweest?

21:23 10/05/2015

Johan Langereis

Bijwerkingen Amiodaron.
Vanaf 05 feb 2011 aanval hartritmestoornissen gehad. Vanaf dat moment bloedverdunners en 2.5 mg bisoprolol/dag + bloedverdunners geslikt. Het viel me op dat na een biertje of een glaasje wijn en/of stevige maaltijd en/of koffie na de laatste maaltijd ik klachten bleef houden.
Ik heb mijn voedingspatroon aangepast. Ik drink nu soms alcohol vrij bier en wijn, neem geen zware maaltijden en let vooral op smaakzouten ( z.g. E-tjes nr. 620 t/m 637).Roken doe ik niet.
Vanwege de toch aanhoudende problemen ben ik 9 juni 2014 met 200mg amiodaron/dag begonnen. Hierbij het advies gekregen om sterk zonlicht te mijden.
Daarom smeer ik me gehele gezicht en armen elke dag na het scheren in met factor 50,
Vanwege, zonlicht, weer problemen gekregen.(opgezette handen).
Op advies van huisarts en cardioloog op 16 feb 2015 verder gegaan met 100 mg amiodaron/dag.
(Vaste inname gewoonte is: vlak voor avondmaaltijd fenprocoumon en direct na de avondmaaltijd amiodaron.)
Wel heb ik sinds enige maanden dat ik met 1 oog iets dubbel zie(?).
Na de start met amiodaron is 1 x longfoto gemaakt. En 2 x bloed onderzoek gehad.

Wat mij bevreemdt is dat op 5/6/15 mijn
TSH 4.41; T4vrij 16.4 en T3vrij 3.7 was.
De volgende bloed controle op 15/6/16 gaf een
TSH 5.96; T4vrij 13.7 en T3vrij 3.7.

Kan men door medicatie dubbel zien aan een oog?
Op internet vond ik dat een oplopende TSH iets met de ziekte van Hashimoto te maken kan hebben(?)
TSH waarden moeten toch onder de 3.0 zijn/blijven?

Sinds eind november 2014 geen hartritmestoornis meer gehad!
Ik slik fenprocoumon, meet zelf mijn INR dat stabiel rond 2.1 blijft

Is het te overwegen om amiodaron gebruik verder af te bouwen?

Vriendelijke groet,
Johan

13:21 25/07/2016