Hoge hartslag na stoppen medicijnen ablatie | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

17:12 13/08/2015

Hoge hartslag na stoppen medicijnen ablatie

Dag,

 

Maart j.l.heb ik een ablatiebehandeling ondergaan in Eindhoven. Omdat ik nog enige tijd last had van de hartritme en zelfs even verergerde moest ik mijn medicatie doorslikken.Dat is Pradaxa 150 mgr. 2x daags  Tambocor 100 mgr. 1 x daags en bisoprololfumaraat 5 mgr 1 x daags.

Na 3 maanden weer controle en alles prima., geen klachten meer en energie terug.

Nu mocht ik stoppen met de tambocor en bisoprolol, de Pradaxa blijft. ( vrouw en 65)Ik heb nu sinds een week een verhoogde hartslag, in rust 117-120 en voelt onrustig en ook weer wat meer kortademig. Bloeddruk bijv.116/84 pols 117 en onregelmatig. Is dit normaal na stoppen medicatie en gaat dit over of zou ik toch de ondersteuning van de medicatie nodig hebben. Over 3 maanden weer een nwe afspraak.

Bij voorbaat dank voor uw reactie

 

 

Om

0
1

Je moet Inloggen om te reageren

Albert Meijer

Als de hartslag snel is na het stoppen van bisoprolol kan dat 2 dingen betekenen1: het lichaam moet weer wennen aan de nieuwe situatie. Dat gaat bij betablokkers heel vaak gepaard met een versnelde hartslag. Dat kan een paar weken duren, wordt geleidelijk minder tot het lichaam zich weer heeft ingesteld op de nieuwe situatie. 2: de ritmestoornis is terug. De enige manier om het zeker te weten is een ECG te laten maken via huisarts of spoedeisende hulp. Dat helpt uw dokter ook om beslissingen te nemen tav verdere behandeling, of juist om u gefundeerd te kunnen geruststellen. Het is verstandig om daar geen 3 mnd (tot de volgende afspraak) op te wachten.

00:11 14/08/2015