hardnekkige oedeem als bijwerking van nifedipine retard | Forum

Terug

Forum

20:10 01/09/2015

hardnekkige oedeem als bijwerking van nifedipine retard

hallo,

ik heb voor mijn hartstoornissen nifedipine gekregen en ik moet eerlijk zeggen dat 

het goed werkt bij mij, ik heb nl geen aanvallen meer gehad van hartspasmen.

daarnaast slik ik ook promocard en propranolol. 

de nifedipine heeft echter als nare bijwerking oedeem aan voeten en onderbenen,

en ondanks voor de derde keer een nieuw plasmiddel ( bumetanide) blijven mijn

benen super dik (olifantspoten) en pijnlijk en vreselijke jeukaanvallen!!!

wie herkent dit en heeft een goed advies voor mij???

mijn eigen cardioloog weet geen andere oplossing want hij is al lang blij dat het nu goed met me gaat en bij een ander hartmiddel kan dat wel es heel anders uitpakken..........?

0
1

Je moet Inloggen om te reageren

Lukas Dekker

Vocht vast houden is inderdaad een bekende bijwerking van nifedipine. Een plaspil zal niet altijd helpen, omdat de oorzaak niet is gelegen in het feit dat u te veel vocht vasthoudt, maar dat de bloedvaten meer doorlaatbaar worden en er dus vocht uit de bloedbaan in de weefsels komt.
U heeft dus te maken met een dilemma. Ik kan uw exacte cardiologische situatie niet beoordelen. Toch wil ik u adviseren om nog eens met uw cardioloog te bespreken of er geen andere medicijnen voor u zijn. Dat zou de enige oplossing zijn voor uw dikke onderbenen.

09:11 10/10/2015