Digitalis effect | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

16:10 09/11/2015

Digitalis effect

Op vroegere ecgtjes stond bij mij bijna altijd ST-afwijking en 'digitalis effect' op. Ik ben benieuwd wat hiervan de oorzaak kan zijn buiten het medicijn digitalis of vingerhoedskruid, want dit heb ik nooit geslikt. Ischemie was uitgesloten en electrolyten normale waarden. Zou dit o.a. ook veroorzaakt kunnen worden door andere medicijnen zoals Symbicort of Ventolin? Deze heb ik een korte periode geprobeerd met heftige anafylactische reacties waardoor ik uiteindelijk op de EH terecht kwam met o.a. heftige hartklachten en de ecgtjes waarop stond 'digitalis effect' werden na die tijd gemaakt, er bestaan geen ecgtjes van voor die tijd. Ik weet dus niet of dit bij mijn sinusritme hoorde of niet (aangeboren?) wat men dan volgens mij 'vroege repolarisatie' noemt? 

0
1

Je moet Inloggen om te reageren

Lukas Dekker

U heeft de computer-interpretatie van uw ECG gezien. Digitalis kan bepaalde veranderingen veroorzaken in de ST-segmenten; die veranderingen worden ook wel de moustache de Gaudi genoemd, vanwege de sierlijke glooiing.
U heeft gelijk dat dit ook iets kan zijn dat “gewoon bij u hoort”. Het kan dus ook een variant van normaal zijn. Uw andere medicijnen kunnen dit beeld niet veroorzaken. Vroege repolarisatie ziet er anders uit.

10:45 10/11/2015