Blauwe plekken | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

21:41 21/12/2015

Blauwe plekken

na een hartinfarct afgelopen zomer slik ik nu 50 Mg metroprolol, 80mg ascal, 90 Mg ticagrelor, 5 Mg Ramipril, en Statines 

ik heb op mijn benen en armen overal blauwe plekken. Ik heb er op gelet maar ik stoot mij niet vaak de blauwe plekken ontstaan spontaan! 

Het blijft maar doorgaan steeds weer opnieuw! Is dat normaal zo erg?ik heb gelezen dat er ook iets anders aan de hand kan zijn met je bloed als de plekken zo erg zijn! 

0
1

Je moet Inloggen om te reageren

Otterspoor

Geachte heer/mevrouw,

Dank voor uw vraag. Bij veel mensen na een hartinfarct ontstaan er makkelijk blauwe plekken door het gebruik van Acetosal, zeker als dit gecombineerd wordt met een middel als Ticagrelor. Beide middelen remmen namelijk de bloedplaatjes. Dit remmen van de bloedplaatjes is van belang voor het voorkomen van een stolsel in de stent in de kransslagader en voor het gladder worden van de vaartwand. Hierdoor verbetert ook de levensverwachting van mensen met een hartinfarct en daarom is het van groot belang deze medicijnen te slikken. Na verloop van tijd, meestal na een jaar, kan de Ticagrelor gestopt worden en nemen de klachten van blauwe plekken meestal ook weer af.
Of er nog iets anders aan de hand is, kunt u overleggen met de huisarts die door bloedonderzoek naar de stolling en het overige bloedbeeld kan kijken.

vriendelijke groeten,

Luuk Otterspoor

13:52 29/12/2015