Extreme vermoeidheid na inspanning na PVI ( pulmonale vene isolatie ) | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

13:19 30/07/2016

Extreme vermoeidheid na inspanning na PVI ( pulmonale vene isolatie )

Hallo, had op 16/6  een ingreep gehad namelijk de pvi behandeling ( deze wordt ook ablatie genoemd), en heb zeer veel last van vermoeidheid na de minste inspanning ! daar ik op een tweede verdieping woon, geraak ik zelfs niet naar omhoog, als ik onderaan de trap sta..ik voel me danig uitgeput, dat het me 6 uur duurt voor ik me terug wat beter voel ! heb dit reeds besproken met de huisarts..ik moest het enkele dagen aanzien. nu vanmorgen, heb ik dat gevoel weer, goed opgestaan, mijn betablokker Nobiten 5mg genomen en twee uur later de bloedverdunner Xarelto 20mg, telkens met voedsel...nog geen uur later voel ik me totaal uitgeput ! ik heb ook fibromialgie en CVS...zijn dat de boosdoeners misschien ? zijn er nog anderen die hiermee kampen na zo'n ingreep ? en hoe gaan zij hiermee om..? de cardioloog had gezegd dat het herstel op zijn minst 3 maand zou duren, de huisarts zegt nu in sommige gevallen tot 1 jaar, maar ik kan toch geen jaar meer hier boven opgesloten zitten...? ben ik verplicht te verhuizen dan ? heb ook een kinesist geprobeerd, maar die man ging zo vlug, dat ik afhaakte, ik voelde me ook dan uitgeput, na elke beweging en oefening die hij me geeft...ik weet me geen raad meer, en zou graag wat advies krijgen...

0
7

Je moet Inloggen om te reageren

Lukas Dekker

Het kan soms erg moeilijk zijn om de oorzaak van vermoeidheid te achterhalen. Als u hartritme nu goed is, dan is boezemfibrilleren niet de oorzaak van boezemfibrilleren en hoeft u daar dus ook geen 3 maanden, dan wel een jaar op te wachten.
Bijwerkingen van medicijnen kunnen bestaan uit vermoeidheid. Ik weet niet wat uw klachten bij het boezemfibrilleren waren. Was u voor de ablatie ook al zo vermoeid? Dan kan ook teleurstelling over het resultaat een rol spelen.
Als u vooraf niet vermoeid was, dan dient u ook rekening te houden met een complicatie. Het kan heel soms gebeuren dat een longader vernauwd raakt door het litteken dat de cardioloog maakt. Dat gebeurt vooral als er te diep in de longader wordt behandeld. Met de moderne cryo-techniek (vriezen) treedt dit vrijwel nooit op, maar bij andere technieken zien we dit wel eens gebeuren. Ik adviseer u om dit aan uw cardioloog voor te leggen bij de volgende controle; het kan met een CT-scan worden aangetoond. Het is te behandelen door de vernauwing weer op te rekken en een stent te plaatsen. Dit is een zeldzame ingreep en moet gebeuren in een ziekenhuis waar men ervaring heeft in deze ingreep.

15:56 30/07/2016

johannaxx

Hallo,
Veel mensen met cvs hebben ook hartproblemen,bedenk dat de narcose ook een rol kan spelen,cvs en narcose is helaas vaak een slechte combinatie
Op het forum ME-Gids.net kun je hier veel over lezen.

11:43 31/07/2016

johannaxx

Evengoed zou ik de term cvs niet benoemen,er zijn bij mij diagnoses gemist ,alleen omdat de 1e cardioloog al mijn klachten op cvs gooide…

16:44 31/07/2016

Myriam TORFS

Hallo terug,

ja, ik was al vermoeid voor de ingreep..Ik heb dit ervaren van de moment ik aan de Bètablokkers begon en dat was al in 1994…daardoor heb ik verschillende medicatie genomen, om één te vinden dat minder vermoeidheid gaf, maar dit was echter één produkt, namelijk Bisoprolol Mylan, de firma is verhuisd naar het buitenland, is dan overgenomen door een andere en zij hebben een nieuwe machine moeten aanschaffen, dat ook de tablet veranderde van samenstelling….
Omdat ik zo moet opletten, wat ik inneem, heeft de huisarts me dan op een ander betablokker gezet, en die gaf alweer te veel vermoeidheid, met pijn in mijn rechter onderbeen en südeckvoet….nu op dit moment neem ik dus Nobiten, en ik wijd het daar aan…Ik zal het zeker aan de cardioloog zeggen, ik zie hem op 19 augustus, dus vrij kort…
Wat mijn ervaring is in Bètablokker is dat je benen zeer zwaar wegen, als je trappen moet doen…dat ervaar ik nu…seffens zijn we twee maand verder en ik geraak nog maar tot op het eerste verdiep..Ik woon op twee hoog, zonder lift in huis !
Alvast bedankt voor je antwoord !
mvg
MyriamPauline.

14:01 02/08/2016

johannaxx

Myriam,
Als de ablatie geslaagd is mag je dan misschien stoppen/minderen met de betablokker?

09:04 16/08/2016

  • meer