wisseling hartmedicijnen | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

16:21 20/11/2016

wisseling hartmedicijnen

Goedemiddag,

Omdat ik last had van ritmestoornissen, heeft de cardioloog mij 2x daags Verapamil á 120 mg en 2x daags Tambocor á 100 mg voorgeschreven. Eerder had ik al Metopolol en Bisoprololfumaraat voorgeschreven gekregen, maar daar kreeg ik enorme krampen in mijn borstholte van ik kreeg bijna geen adem meer leek het. Daarom geswitched naar eerst genoemde medicijnen.                                       Omdat deze medicijnen toch ook behoorlijk wat bijwerkingen hadden, o.a. pijn op de borst, is de cardioloog aan het "zoeken" (alvorens toch eventuele ablatie) wat nu het beste is in mijn situatie, dus afgelopen week weer switch van Tambocor en Verapamil naar Sotalol, 2x daags á 80 mg. Toen ik "....lol" hoorde was ik al bang wat dit weer met zich mee zou brengen. Maar goed toch afgelopen dinsdag aan begonnen.

Momenteel voel ik me helemaal niet goed, kom aan ca. 40 hartslagen per minuut, heb zware hoofdpijn, heb veel "zware" tussenslagen, sla soms een slag over en kan zelfs mijn boterham niet fatsoenlijk opeten, omdat ik tussen het kauwen door, steeds naar lucht moet happen. 

Vraag: hoelang duurt het voordat het lichaam weer aan het nieuwe medicijn gewend is?

Ik hoef pas 19 december a.s. terug te komen op consult en dat "trek" ik niet al die tijd.

Wat moet ik nu verder doen? Graag Uw visie.

Met vriendelijke groet, Willy de Kramer

 

0
4

Je moet Inloggen om te reageren

Lukas Dekker

Het is me niet duidelijk welke ritmestoornis u heeft. Sommige ritmestoornissen zijn heel lastig te ableren (zoals weinig frequente overslagen), maar de meeste ritmestoornissen zijn juist wel goed te ableren. Bij deze laatste groep is het dus niet aan te raden om eindeloos verschillende medicijnen te proberen.
Het hangt er dus van af welke ritmestoornis u heeft.
Hoe dan ook adviseer ik u om wat eerder hulp te vragen als u zich zo beroerd voelt. U hoeft er niet van uit te gaan dat het lichaam meer dan een week hoeft te wennen.

20:56 20/11/2016

Willy De Kramer-Wagner

Goedenavond,
De overslagen komen onderuit de linkerhartkamer; laag ritme met bonkende overslagen. De frequentie is tussen de 30 - 50 procent. Veel dus. Zelf weet ik niet wat de “naam” is van deze ritmestoring.
Inmiddels heb ik een nachtje in het ziekenhuis gelogeerd, vanwege benauwdheid en heel veel overslagen en wat complicaties van griep.
De Sotalol is meteen gestopt; ben teruggezet naar 1x daags 150 mg Tambocor en 2x daags Verapamil á 120 mg.
Heb wel ‘s morgens als ik uit bed kom en ga bewegen weer bonkende overslagen, deze verdwijnen na ongeveer één tot anderhalf uur, als ik de medicatie heb ingenomen.
Is het mogelijk dat de Tambocor aangepast moet worden naar 2x daags 100 m, zodat dit
’s ochtends verdwijnt?

19:26 02/12/2016

Libera

Beste Willy de Kramer,

Ik slik 1x daags tambocor 200mg CR. Dit is met gereguleerde afgifte. Belangrijk hierbij is dat je het steeds op hetzelfde tijdstip inneemt.

Gr,
Annemarie

10:00 03/12/2016

Feetje

Medicijnen zorgen voor tekorten aan diverse voedingsstoffen. Bètablokkers, bijvoorbeeld. zorgen voor tekorten aan onder meer Q10, zink en vitamine B.
Calciumblokkers zorgen voor tekorten aan Q10, kalium en vitamine D. Daarnaast remmen bètablokkers en calciumblokkers de aanmaak van melatonine.
Bij een middel als Tambocor, die in een andere groep zit, zou ik het niet weten.
Op internet kom ik tegen dat bij een middel als Tambocor je moet uitkijken voor de combinatie met calciumblokkers.
Mede door dit soort tekorten kan je klachten ontwikkelen.
Wat aanvulling van stofjes en zeker Q10 kan zinvol zijn.
Wat je kan doen, naast medische hulp, is je gezondheid ondersteunen met evenwichtige voeding en bepaalde voedingssupplementen. Zo komen veel mensen een stofje als magnesium tekort. Bloedonderzoek zegt overigens niet zo heel veel over tekorten.

19:36 27/05/2018