Verzuring benen door medicijnen ? | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

12:09 10/12/2016

Verzuring benen door medicijnen ?

Hallo,

Al enkele jaren gebruik ik bisoprolol en flecainide i.v.m. AF.

Medicijnen werken redelijk tot goed .

Ik mag graag fietsen maar het valt mij op dat ik snel last heb van verzuring/vermoeidheid in mijn benen (binnen een kwartier). Kan dit door de medicijnen komen die mijn hartrimte laag houdt ?

0
1

Je moet Inloggen om te reageren

Albert Meijer

Bisoprolol verlaagt de hartslag bij inspanning. Hoe hoger de dosering, hoe sterker het effect. Echter, de verzuring die u meent te ervaren, hoor ik niet zo vaak van patienten. Meestal helpt het om een rustige warming up van 15-20 minuten te doen. En vervolgens de intensiteit van de training ook geleidelijk op te voeren.
Tambocor heeft geen effect op de hartslagfrequentie bij inspanning.
Als u precies wilt weten bij welke hartslag verzuring optreedt, dwz: waar uw omslagpunt ligt,- dan kunt u een inspanningstest -met die vraagstelling- laten uitvoeren bij een sportmedisch advies centrum (SMA) bij u in de buurt. Dat kan goed helpen bij het opstellen van een goed trainingsplan

16:42 11/12/2016