ontwenningsverschijnselen medicatie | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

15:18 25/02/2017

ontwenningsverschijnselen medicatie

Goedendag, regelmatig heb ik last van boezemfibrilleren en eerder ook AVNRT, waarvoor ik al 3x een ablatie heb gehad, de laatste juni 2015. Ruim 4 weken geleden kreeg ik 's avonds weer last van boezemfibrilleren en ben 's morgens naar de huisarts gegaan. Ik slikte 2,5 mg bisoprolol per dag en 10 mg Ramipril. Vanaf de huisarts naar het ziekenhuis. Omdat ik geen bloedverdunners slikte en 3 dagen eerder ook al boezemfibrilleren langs voelde komen konden ze niet gelijk een cardioversie doen. Ik bleek een boezemflutter te hebben, is het vorige week = na 3 weken toch nog spontaan gestopt. Maar ondertussen, was de medicatie gewijzigd in 0,25 mg Lanoxin, 20 mg Xarelto en 12,5 mg Bisoprolol per dag. De Ramipril was gestopt bij opname in het ziekenhuis. Vorige week donderdag zou een cardioversie plaatsvinden, maar deze hoefde dus niet plaats te vinden. Maar omdat ik wel heel erg benauwd was(heb astma) is de Lanoxin en Bisoprolol gestopt en heb ik nu 180 mg Verapamil per dag. Vanaf zondag vliegt echter mijn hartslag steeds omhoog zodra ik ga bewegen(van rond de 65 naar 120-150). Dus maandag naar de huisarts geweest. Mijn bloeddruk was 165/105, maar het ECG was goed, wel snelle hartslag. Volgens de arts ontwenningsverschijnselen van de medicatie. Gisteren ook nog bij de huisarts geweest omdat inspannen me veel problemen geeft. Bloeddruk 180/97 en ja, kunnen nog steeds ontwenningsverschijnselen zijn. Is dat normaal dat met de Verapamil erbij dit gebeurt? En zo ja: hoelang duurt dat dan meestal?

Met vriendelijke groet,

Joke

0
1

Je moet Inloggen om te reageren

Lukas Dekker

Ik denk dat uw veronderstelling juist is.
Abrupt stoppen met beta-blokkers (bij u de bisoprolol) kan leiden tot een soort onttrekkingsverschijnselen, die enkele dagen kunnen aanhouden. Hierbij kan uw hart sneller kloppen en de bloeddruk hoger worden. Het stoppen van de ramipril leidt ook tot een hogere bloeddruk.
Als u vooral 's nachts last krijgt van boezemfibrilleren is tambocor vaak een doeltreffend medicijn.
Zoals wellicht weet is tegenwoordig ablatie ook voor boezemfibrilleren en flutter heel vaak een goede behandeling.

10:08 26/02/2017