Spierkrampen | Vraag het ons

Terug

Vraag het ons

18:55 04/12/2018

Spierkrampen

Wie herkent dit?

Kan het zijn dat bij gebruik van plaspillen en betablokkers i.v.m hartfalen als bijwerking spierkramen tussen de ribben en in handen en voeten optreden. Uit bloedonderzoek blijkt geen magnesium-tekort. Wat is een alternatieve behandeling?

0
2

Je moet Inloggen om te reageren

Hans Post

Plaspillen kunnen inderdaad bij sommige mensen spierkrampen veroorzaken. De plaatsen die u aangeeft zijn wel wat ongebruikelijk. Mogelijk is er dus een andere verklaring voor die los staat van de behandeling voor uw hartfalen. U kunt eens met uw cardioloog of huisarts overleggen of de dosering van de plaspillen misschien verlaagd kan worden.

17:16 05/12/2018

Harmen

Hallo,

Ja, erg herkenbaar. Niet zozeer tussen de ribben, maar wel in handen en voeten. Toen mijn plasmedicatie nog hoger was (nu nog maar 1 mg Bumetanide, ipv 4 in het begin) had ik er nog veel meer last van.
Voor de rest heb ik het maar geaccepteerd.

Groeten,

Harmen

21:57 05/12/2018